آلاچیق در اصفهان

آلاچیق چوبی در اصفهان

 شرکت خاس بام مجری ساخت انواع آلاچیق در اصفهان میتواند کلکسیونی از آلاچیق های چوبی را برای شما ایجاد کند. تنوعی بی نظیر برای تفاوت های سلیقه.

آلاچیق در اصفهان چیست؟

در اصل نام این واژه در زبان فارسی تارم یا طارم، کوخ، کلاه فرنگی،کپر و سایبان می باشد اما امروزه از واژه ترکمنی آن یعنی آلاچیق استفاده می شود. آلاچیق معمولا به فضایی مستقل از بقیه ساختمان، مسقف که از اطراف باز یا نیمه باز است تشکیل شده است. معمولا از این سرپناه زمانی استفاده می شود که دیدی کامل نسبت به فضای اطراف داشته باشند و به همین دلیل است که در باغ ها، ویلاها، پارک، جنگل یا ساحل از این وسیله استفاده می شود. آلاچیق در اصفهان به دلیل وجود باغ ها تفریحی بسیار و مناطقی تفریحی مثل پارک ها بسیار به چشم می خورد و سفارش های بسیار بالایی دارد.

این سازه با توجه به نوع ساخت متناسب با هر مکانی هستند. چه شما بخواهید از یک فضایی سبز به همراه باران لذت ببرید و چه از یه محیط بیابانی و باد، این گزینه می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

آلاچیق در اصفهان

آلاچیق در اصفهان

 مواد به کاربرده شده در ساخت آلاچیق در اصفهان:

اولین مسئله برا ی ساخت آلاچیق، ایجاد یک سازه است. جنس این سازه ها معمولا از جنس فلز یا چوب هستند. این مسئله به دو عامل بستگی دارد. آب و هوای منطقه و تمایل مشتری. بسیاری از طراحان معتقدند بهتر است از متریال بومی همان منطقه در ساخت استفاده شود. اما در نهایت این خود مشتری است که نظر نهایی را اعلام می کند. برای ساخت آلاچیق در اصفهان بیشتر سفارش ها سنتی و مواد به  کاربرده شده چوب و حصیر هستند.

سقف آلاچیق جز پیکره های بسیار مهم آن است. میزان شیب و مواد به کاربرده شده در سقف هم بسته به نوع آب و هوا و میزان بارندگی در منطقه می تواند متغییر باشد. اگر آلاچیقی با دوام بالا مورد نظر ما است پس پوشش سقف بهتر است آهن کشی شود و با توجه به بسته یا نیمه باز بودن دیگر قسمت ها از فلاشینگ و ترمود استفاده شود.

همانطور که قبلا هم گفته شده آلاچیق ها فاقد دیوار هستند یا نیمه باز هستند. معمولا در دیوار کشی یکسری از قسمت ها از شیشه، چوب و حتی گیاهان برای پوشش دهی و زیبایی دو چندان کار استفاده می شود. تمامی این موارد به سلیقه مشتری و نوع بودجه در نظر گرفته شده برای پایان کار از طرف مشتری بستگی خواهد داشت.

امروزه برای ساخت آلاچیق های مدرن یا سنتی  از پارچه، شیشه های نشکن، چوب و فلز استفاده می شود. از ویژگی های مثبت پارچه های به کار برده شده در ساخت می توان به نور دهی بیشتر و انعطاف پذیری بسیار بالا، نیمه خودکار یا تمام خودکار کردن دیواره ها و سقف برای باز و بسته بودن فضا اشاره کرد. مترال شیشه همانطور که از نام آن پیدا است علاوه بر حفاظ بسیار خوب در برابر باد و باران دید کلی محیط بیرون را خواهید داشت. در فضاهای سبز و حتی بارندگی این نوع طراحی زیبایی دوچندانی به محیط داخلی خواهد داد اما هزینه های ساخت آن می تواند گاها بالاتر از دیگر مواد باشد. نکته مهم این است که اگر در ساخت سازه از فلز استفاده شد حتما برای کاور کردن آن از رنگ های اپوکسی یا رنگ های پوشش دریایی استفاده شود. اگر سازه ایجاد شده چوبی بود نیز بهتر است از چوب ترمووود استفاده شود. این نوع پوب عایق حرارتیف برودتی و صوتی بسیار عالی و در طراحی سیار منعطف است.

همانطور که اشاره شد فلز جز محبوب ترین ها و بادوام ترین نوع سازه ها است که ترکیب آن با گیاهان بسیار زیبا خواهد بود. امروزه حتی از مواد بازیافتی هم در تولید این سازه ها استفاده می شود و شاهد  ترکیبی از مدرن و سنتی بودن طراحی ها در تولید این سازه ها هستیم. بیشترین متریال هایی که در نوع سنتی هنوز هم بسیار طرفدار دارد حصیر و چوب است. بسیاری از مشتری ها تمایل بسیار زیادی در ترکیب دو حالت  مدرن و سنتی دارند به همین دلیل  وجود این ترکیبات (چوب و حصیر) می توان کامل متناسب با انتظارات آن ها باشد.

آلاچیق از پیش ساخته شده در اصفهان

یکسری از آلاچیق ها به صورت پیش ساخته تولید می شوند. در این نوع سازه ها شما کل پیکره را به صورت تمام شده خواهید دید و متناسب با فضایی که قرار است در آن تعبیه شود می توانید یکی از مدل ها را انتخاب  و سفارش دهید.

مجموعه خواست بام، همان جایی است که می تواند خواستگاه سلیقه مشتریا ن باشد. این مجموعه با بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه توانسته متناسب با نوع نیاز و بودجه مشتریان خود خدمات مورد نیاز آن ها در زمینه ها مختلفی از جمله آلاچیق در اصفهان، قلاور باکس در اصفهان، باربکیو در اصفهان و آبنما در اصفهان هستند.

خاس بام ارائه دهنده‌ی خدماتی همچون: آبنما در اصفهانباربیکیو در اصفهانفلاورباکس در اصفهانآلاچیق در اصفهانروف گاردن در اصفهانطراحی روف گاردن در اصفهانآلاچیق چوبی در اصفهاندیوار سبز در اصفهان

Summary
Service Type
آلاچیق در اصفهان - آلاچیق چوبی در اصفهان
Provider Name
خاس بام آلاچیق چوبی در اصفهان,
اصفهان,
Area
اصفهان
Description
اجرا و ساخت انواع آلاچیق در اصفهان